بیانیه در دفاع از حرم حضرت زینب (س)

با سلام خدمت کاربران عزیز و گرامی،این بار خیمه دل سوختگان با عنوان مدافعان حرم حضرت زینب (س) و همکاری جمعی از ذاکران ، واعظان و شاعران خوب و مطرح کشور توانسته است به جهت حمایت از دفاع از حریم مطهر حضرت زینب (س) بیانیه ای جمع آوری نموده که در ادامه مطلب آماده نمایش میباشد.

 

حاج مرتضی طاهری: بابی انت و امی و نفسی و مالی و عسرتی یا اهل البیت النبوه ، این شعار با شعور شیعه است.جان در دفاع جانان قدر و بها ندارد.

 

حاج احمد واعظی: استاد عزیر حاج احمد آقا واعظی حرف خود در قالب یک شعر سرود اند و فرمودند دفاعیه ما از حرم در قالب یک شعر میباشد.

بسمه تعالی

من دوستدار مصحف و دین پیمبرم(ص)             سر تا به پای عاشق در بست حیدرم

از لحظه ای که چشم به دنیا گشوده ام                    چشم انتظار مهدی زهرای اطهرم

این روزها مدام دلم شور میزند                         دلواپسم چنانکه گه  از خواب میپرم

ایکاش جای بارگه بانوی دمشق                        میریخت تیر کینه شب و روز بر سرم

با دشمن رقیه ی ارباب ما بگو                         خونم به جوش آمده از دیده ی ترم

پای پیاده هم که شده میرسم ز راه                   ای بیشرف  گلوی تو با دست میدرم

قتل تو را کمر به میان بسته ام بدان                    در این میانه منتظر امر رهبرم

 

حاج سید مهدی میرداماد: اللهم عجل لولیک الفرج-با چشمی خونبار و اشکی سرشار این روزهای دل شوره حرم زینبیه خواب از چشمانم ربوده است و اینکه مبادا دوباره دختر حسین ویرانه نشین شود .قلبمان را بیقرار کرده است.هر گونه اهانت و جسارت و هتاکی به حریم مخدرات اهل البیت در دمشق را به محضر امام زمانمان شکوه می بریم و فقط از خدا فرج را می طلبیم… این قاصم شوکه المعتدین

 

حاج مهدی سلحشور و حاج زمان یعقوبی: آنچه امروز بر سر مردم سوریه میگذرد تقاص سالها پایداری و مقاومت آنها در مقابل جبهه کفر و استکبار است و بهای سنگین حمایت ازخط مقاومت و همراهی با ایران اسلامی.مردم ما هرگز فراموش نخواهند کرد که در روزهای سخت دفاع هشت ساله ملت ایران این سوریه بود که تمام معادلات کثیف عربی را بهم زد و تنها حافظ اسد بود که در کنار هم قوم های دشداشه پوشش قرار نگرفت و دل در گرو آرمانهای روح الله )ره) نهاد و پشت ایران باقی ماند و کیست که نداند ملت غیور ایران بیش از دیگران حق نان و نمک میشناسند؟ رهبرا ! ما فدائیان و مدافعان حرم مطهر زینب کبری (علیها سلام) ، مشت هایمان گره کرده ، گام هایمان استوار ، دندان هایمان به هم فشرده ، با اراده های آهنین ، دست به قبضه ایم تا با اشاره ی شما برای حفظ کیان اسلام و جان و مال و ناموس و مقدسات مسلمین و علی الخصوص دفاع از حرم مطهر زینب کبری (علیها سلام) حرکت کنیم و سپاه کفر را در هم بکوبیم تا به دنیا ثابت کنیم ، این بار صدای «هل من ذاب یذب عن حرم رسول الله» که از روز عاشورا در گوش تاریخ پیچیده ، بی جواب نخواهد ماند. شاید دیر نباشد که سالها زمزمه ی «بابی انت و امی و نفسی و اهلی و مالی و اولادی یا ابا عبد الله» را با نثار جان در دفاع از حرم عقیله ی بنی هاشم(س) عملی نماییم و با خون خود غبار نشسته بر سنگ فرش حرمین شام را بشوییم.«لبیک یا حسین»

 

حجه السلام والمسلمین سید محمد انجوی نژاد: بسمه تعالی- در خصوصیات اخر الزمان وجود ظلم فراگیر در عالم نیست. چرا که بارها چنین اتفاقی در طول تاریخ رخ داده است. امثال جنگ های جهانی یا وقایع متشابه. بلکه ظهور در زمانی اتفاق می افتد که ظلم جهانی نهادینه و قانون مند باشد. امروز شاهد فراموشی ظلم ها و جنایات بیسابقه در جهان توسط قانونی هستیم که نامش نظم نوین جهانیست!!! مختصر اینکه وظیفه ما در این برهه از تاریخ اینگونه تشریح میشود. اول اطاعت محض بدون تند روی یا کند روی از فرامین ولایت فقیه. دوم هجوم در سه جبهه قلم و تبلیغات و مبارزه فیزیکی. غیر از بیانیه و محکوم کردن و تبلیغات گسترده رسانه ای و سایبری ، بر عموم مردم فراگیری اموزش های نظامی و امدادی واجب است «و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه» خواهیم کوشید اولا با قلم خود و دوم با تبلیغ خود و سوم با رسانه های سایبری و غیر سایبری خود و البته خواهیم جنگید با جسم و روان و روح خود. به امید رویارویی با خبیث ترین بالهای شیطانی امروزه یعنی صهیونیسم و وهابیت.

و من الله التوفیق و لیه التکلان- سید محمد انجوی نژاد- ششم شهریور ماه نود و دو

 

حاج مجتبی رمضانی: بسم الله الرحمن الرحیم-کشور مسلمان سوریه امروز بیش از هر زمان دیگر، در معرض تهاجم دشمنان و تکفیری هایی قرار گرفته است که با حمایت پیدا و پنهان غرب و برخی کشورهای منطقه، سعی در پیاده کردن نقشه های شوم خود در این کشور دارند. بدیهی است که سرنوشت این کشور بیش از هر کس دیگر، باید مسالمت جویانه و به دست خود مردم سوریه تعیین شود.-ما … حامیان حرم، هر گونه دخالت کشورهای دیگر در منطقه، را محکوم نموده و شدیداً هشدار می دهیم که عواقب هر گونه ماجراجویی در این کشور، فرو رفتن در باتلاق خشم و نفرت و برخورد شدید مسلمانان و شیعیانی خواهد بود که برخی ریشه های محبت و مودت آنها به اهل بیت(ع)  به این کشور گره خورده است.

 

حاج محمدرضا بذری: بسم رب الحسین (ع)-دوباره تکرار تاریخ و دوباره قصه غربت زینب… دوباره شام و حرامی و حکایت زینب …. دوباره شام برای هتک حرمت و جسارت سراسر ظلمت و کینه شده، اما این بار خیلی متفاوت تر… آن روز سر عزیزان خدا روی نیزه بود و زینب یکه و تنها بود و داغ بود و مصیبت و … امام امروز جان برکفان حسینی آماده دفاع از حریم فاتح صبور شام زینب کبری هستند و منتظر اشاره ولی زمان… نا قابلم ولی آرزومندم در راه حفظ حرمت حریم عقیله هاشمیان از فدائیان باشم. الله ارزقنا الشهاده فی سبیلک …

 

حاج عباس واعظی: هتک حرمت به حریم ملکوتی عقیله بنی هاشم ، حضرت زینب کبری (س) را محکوم نموده.تحت اوامر ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری آماده جهاد با شیطان صفتان دون میباشیم.

 

حاج علی اکبری: بسم الله الرحمن الرحیم- در جواب این اشقیان زمان به یک دوبیتی و یک مصرع کفایت می کنم.

پشت هر آنکه حمله کند  درهم شکسته ایم – ما پای درس عزت مولا نشسته ایم

هرکس که این نکند به تبار خلیل نیست – شیعه ضعیف می شود اما ذلیل نیست.

و به هر کس که چشم چپ به حریم دخت امیرالمومنین (ع) حضرت زینب کبری (س) دارد از قبل گفته ایم : با آل علی هر که در افتاد ور افتاد. یا قاصم الجبارین.

 

حاج مهدی مبینی پور: بسم رب الشهدا.. دوست و دشمن از همان آغاز به عظمت وجودی عقیله بنی هاشم (س) اذعان داشته و تاریخ هماره از ابتدا تاکنون  مرهون فداکاری و صبر توام با استقامت حماسی این بانوست.او هماره سنگ صبور اهل البیت (ع) و تالی تلو معصومین بوده است و حماسه ای در تاریخ آفریده که هنوز دشمنان کافر کور دل از نام و حتی حرمش هراس دارند.جسارت به ساحت مقدس او نشانه پستی و ضعف و زبون بودن کافران بی دین غاصب است.که از علائم ظهور خواهد بود انشالله.بر تمامی شیعیان بویژه خادمان اهل البیت (ع) واجب است که نسبت به این وقایع حساس و با توجه بوده و سکوت اختیار نکنند.به امید عزت شیعه در عالم انشالله.یاحق

 

حاج محمد علی رحمانی: بعد از اقدام شنیع و هتاکانه تخریب ضریح و نبش قبر جناب حجربن عدی، صحابی بزرگوار رسول الله (ص) و از یاران با وفای امیرالمومنین علی (ع) توسط گروه‌های تکفیری و تروریستی حاضر در سوریه، این بار دست جنایتکارانه این عده به هتک حرمت حرم کبریایی عقیله‏ی بنی هاشم ام المصائب حضرت زینب کبری آلوده شد که این اقدام شرم آور نه تنها در منطق امت اسلامی، بلکه از سوی هر انسان آزاده ای در جهان محکوم است.در پشت پرده، هتک حرمت و حمله به حرم مطهر پیام رسان عاشورا و کشته و مجروح شدن تعدادی از خادمان آن حرم شریف، دست دشمنان قسم خورده اسلام ناب محمدی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و رژیم اشغالگر قدس به روشنی هویدا بوده و نشاندهنده اوج خشم آنان از مقاومت ملت سوریه در برابر زیاده خواهان و نیز ترس از گسترش بیداری اسلامی کشورهای منطقه است که با الهام گرفتن از انقلاب اسلامی ایران به دنبال برپایی حکومتی مبتنی بر احکام اسلامی هستند.اهانت به مقدسات در هر دین و مذهبی مذموم بوده، اما تروریست‌های وهابی با حمایت فتواهای خلاف شرع مفتی‌های عالم نما و تحریک استکبار جهانیو در راستای ایجاد تفرقه و شکاف در بین امت واحده اسلامی دست به چنین اقدامات سخیفی می‌زنند که نشاندهنده اوج استیصال و درماندگی آنها است.امت اسلام این بار نیز با هوشیاری و حفظ وحدت و نیز اجتناب از ورود به هر گونه اختلافات مذهبی که همانا خواسته دشمنان مکتب اسلام است، اقدامات گروه‌های تکفیری و وهابیان تندرو در حمله به حرم حضرت زینب کبری (س) را محکوم و به آنان در خصوص عواقب این حرکات مذبوهانه هشدار می‌دهد.طراحان این واقعه جنایت‌بار که اقتدار و وحدت مسلمانان خاری در چشم آنان است، بدانند این گونه اعمال ننگین و به شهادت رساندن جمعی از مومنان و ارادتمندان اهل‌بیت‌(ع) جنایتی بزرگ است و مسببان آن هرگز در پیشگاه خدا بخشیده نخواهند شد، وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا:

که دقت و هوشیاری مسلمانان بیدار، حفظ وحدت و توجه به توطئه‌ دشمنان در ایجاد تفرقه بین مسلمین، جلوی این رذالت و فتنه های سیاسی را خواهد گرفت.از همین جا اعلام می داریم که چشم بر لب های رهبری دوخته ایم٬اشارتی ازآن سو بیاید درنگ را جایز نمی داریم.به مصداق جمله مبارک که« کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا»امروز خطه ی مقاومت در منطقه ٬کربلایی به پا شود٬عاشورایی می شویم.بی شک وعده الهی در مورد بی آبرویی منافقین و حکومت ملت های مستضعف تحقق خواهد یافت.

وَمَکَرُواْ وَمَکَرَاللهُ وَاللهُ خَیْرُ الْمَاکِرِین «۵۴» سوره آل عمران

مکر ورزیدند و خدا [ در پاسخشان] مکر در میان آورد و خداوند بهترین مکرانگیزان است.

ونُرید اَن نَمُن عَلَی الَذینَ اٌسْتُضْعفوا فِی اَلارضِ و نَجَعلَهَم ْائمُه و نَجَعلَهَم الَوارثین«۵»سوره قصص

و ما اراده کردیم که بر آن طایفه ضعیف  و ذلیل در آن سرزمین منت گذارده و آنها را پیشوایان خلق قرار دهیم و وارث ملک و جاه فرعونیان گردانیدیم.

در سینه شراره های غم می ریزیم- خون، پای ورودی حرم می ریزیم
گر پا بگذارید به صحن زینب – والله زمانه را به هم می ریزیم
ما جلوه ای از یک غضب عباسیم- بر حرمت ناموس خدا حساسیم

با این امید که برای حراست حرم خانم زینب (س) فدایی شویم…..آمین

علی لعنه ا… علی القوم الظالمین

 

حاج ابوالفضل بینائیان: پس از چند سال از تاریخ خونبار عاشورا دوباره اشکمان برای عمه جان امام زمان (عج) جاری شد و این بار تعرض به حرم و بی حرمتی به ام المصائب حضرت زینب (س) سلفی های تند رو و تروریست های خونبار که از نسل بنی امیه هستند ماه هاست با تعدی به جان و مال و ناموس مسلمانان در سوریه آرامش را از آن مردم گرفتند و ماهیت پلید خود را دوباره در دل داغدار شیعه تازه کردند هر چند پرچم گنبد حضرت عباس (ع) به ما آرامش می دهد و می دانیم که ارباب وفا همانطور که کربلا و ماقبلش علمداری کرد و محافظت این بار هم غیرت الله ، محافظ حرم آن بزرگوارمیباشد.حقیر ضمن محکوم نمودن این حرکات بی شرمانه آمادگی خود ار جهت دفاع از حرم و اعزام به سوریه اعلام می دارم و آماده ندای مقام معظم رهبری (حفظه الله) میباشم.و از همه محبان آن بانوی بزرگوار خواهش میکنم با توسل بر حضرت زهرا (س) و دعای خیرشان هم موجبات شکست و انحلال سلفی ها و گروههای وابسته به این ملعونان را فراهم کنند و هم تسزیع در امر فرج مولایمان حضرت صاحب (عج) بشوند.اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الصبور.

 

حاج محمود بذری: بسم الله الرحمن الرحیم-در طی اهانت درد منشانه وهابیون و سلفیون ملعون مبنی بر تخریب ملجا صحابی پیمغبر (ص) و یار وفادار امیرالمومنین (ع) حجر بن عدی دل شیعیان و دوستداران اهل البیت (ع) مملو از غم و اندوه شده و از آن پس دغدغه ای سراسر وجودشان را گرفت که مبادا این اهانت ادامه پیدا کرده و خدای ناکرده متوجه حرم حضرت زینب کبری (س) و حضرت رقیه (س) شود.اما این دشمنان کور دل به زعم باطلشان اگر فکر می کنند با تخریب حرم خاندان پیغمبر (ص) و فرزندان علی (ع) می توانند نوری را که خداوند از ازل در دل عاشقان ای خاندان روشن کرده خاموش کنند بدانند سخت در اشتباهند، زیرا چراغی را که خداوند افروخته و روزگاران دراز از نور افشانی آن می گذرد با نقشه های شوم آنان خاموش نمیشود و این مئیشت خداوند است که فرموده:« آنها می خواهند نور خداوند با دهانشان خاموش کنند اما خداوند می خواهد نورش کامل شود.هر چند کافران عبا داشته باشند».امیدواریم خداوند با تعجیل در فرج حجه بن الحسن (عج) نقشه های شوم آنان را نقش بر آب کند.و دل شیعیان را با ظهور آن حضرت شادو مسرور سازد.

 

کربلایی سید سعید ضیاتبار: با سلام محضر بانوی مهربانیها عقیله العرب بی بی زینب (س)،از اینکه این روز ها می شنوم دوباره به محضرتان جسارت شده است از خود تعجب می کنم، اگر قرنها پیش نبودم در کربلا و کوفه و شام از شما دفاع کنم چرا الانی که هستم این توفیق نصیبم نشده که سینه ام را برای دفاع از حریمتان سپر کنم و شبیه «سعید بن عبدالله حنفی» سینه ی من هم به عشقتان تیر و نیزه بخورد… اما بی بی همین طور هم نمی گذرد ، بالاخره روزی خواهد رسید «دوره گردت خواهم شد». به امید آن روز کو از همین جا خشم و انزجار خو را بجهت هتک حرمت حرمتان توسط تروریست ها و سلفیان اعلام می دارم.

ای کاش خانوم بی قرارت بودم – منم یه شب دور مزارت بودم

الانی که به من داری تو احتیاج – ای کاش بی بی من کنارت بودم

 

حاج محمود گرجی: السلام علی قلب زینب الصبور-دوباره هتاکی، دوبار جسارت، دوباره بی حرمتی …. و چه زیبا فرمود حضرت عقیله (س) : و ما رایت الا جمیلا. و شاید عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. از کجا می دانید شاید این جمعه ها،جمعه های آخر باشد.شاید امسال عصر یازده روضه خوان عمه سادات حضرت ولیعصر (عج) باشد. شاید؟! ….اما باز دست به دعا بر می داریم به حق زینب الله عجل لولیک الفرج… و این بنده حقیر خشم خود را در برابر این عمل وقیحانه اعلام می دارم و اگر قابل باشم و بی بی ذره پروری کند جان خود را نثار عمه جان امام زمان (عج) حضرت زینب (س) می کنیم و همه آرزوی من است که مانند حبیب در راه معشوق خود زنده شوم و بمیرم.

از روز ازل عاشق و دلداده و مستیم-از هر چه شنیدیم به جز غیر تو مستیم

لعنت به همان کس که تو را هتک نموده-بی بی نگران مباش ما پشت تو هستیم.

 

کربلایی محسن عرب خالقی:

 این باغ گل کویر نخواهد شد-این سرو سر به زیر نخواهد شد

هیان ای یزیدیان زمان هرگز زینب-دو بار اسیر نخواهد شد

 

حاج مهدی زراعتی:

پیاممان برسد به گوش غاصبان حرم – که بسته جان و دل شیعیان به جان حرم

عذاب ابرهه در انتظارتان باشد-اگر که حمله کنند این مدافعان حرم

 

کربلایی کاظم اکبری: بسم الله الرحمن الرحیم-فرقه های ضاله بدانند و فتنه گر وهابی و سلفی و آل خلیفه و آل صعود که سر منشا شان برگرفته از حکومت های باطلی همچون اسرائیل –انگلیس و آمریکا هستند امروز آن روز نیست که بخواهند دست به تخریب شعائر و اماکن و ارکان دین خدا بزنندوامروز به لطف و عنایت پروردگار عالمیان دعاهای تنها خلیفه برحق خدا حضرت ولیعصر (عج) و فرمایشات مقام معظم رهبری و دیگر مراجع اعزام امت شیعه با بصیرت تر از قبل و بیدارتر از قبل نه فقط اکتفا کردن به بیانیه و یا برگزاری مراسماتی به عناوین مدافعان حرم ، بلکه تا پای جان اماده هستیم تا از حرم دخت امیرالمومنین زیبن بنت علی (ع) محافظت کنیم و ریشه های این فتنه گران را از بین ببریم.

و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه و یکون الله الدین الله (سوره بقره آیه ۱۹۳)

و نبرد کنید با فتنه گران تا از ایشان آثاری باقی نماند و دین خدا بر پا بماند.

 

کربلایی سیدمحمدعلی سیدی: السلام علیک یازینب الحیدر-باز صدای ناله رقیه بلند میشود که میگوید:شامی ها بدند بابا عمه رو زدند بابا ، یا حجه بن الحسن آجرک الله.

 

**در پایان باید عرض کنم یک سری از بزرگواران همانند حجه السلام والمسلمین سیدحسین مومنی-حاج محسن طاهری-حاج سعیدقانع-حاج مهدی رعنایی-حاج سید محسن بنی فاطمی و دوستان دیگه حمایت خود را دفاع از حریم حضرت زینب کبری (س)  اعلام نمودند و به علت مشغله زیاد نتوانستند بیانیه خود را به ما برسانند.

**در ضمن باید عرض شود این طور تصور نشود اگر اسم بزرگوارانی دیگر درج نشده است به این علت میباشد که ما قید ننموده ایم.به علت عدم دسترسی به بزرگواران عرصه ی مداحی ما به همین تعداد بسنده نموده ایم.

 

تاریخ انتشار ۱۳۹۲/۰۶/۱۰